۰۴ مهر ۱۳۹۹
 
 
سالروز بازگشايی خانه زرتشتیان اصفهان در سال 94 PDF(فقط براي متون انگليسي) چاپ پست الكترونيكي

سالروز تشکیل انجمن زرتشتیان و بازگشایی خانه زرتشتیان اصفهان  سپاسداری از دانشجویان و دانش آموزان در سالروز بازگشايی خانه زرتشتیان اصفهان در سال 94 – فرتور از پدرام باوفا   

        پدرام باوفا - سالروز تشکیل انجمن زرتشتیان و بازگشایی ساختمان خانه زرتشتیان اصفهان روز پنجشنبه 14 آبان ماه 94 با حضور جمعی از زرتشتیان اصفهان در این محل برگزار و از برترينهاي علم سپاسداري شد

پنجاه و دومین سالروز تشکیل انجمن زرتشتیان اصفهان و نهمین سالروز بازگشایی ساختمان جدید خانه زرتشتیان این شهر در این محل برگزار شد

 

خانه زرتشتیان در سال 1352 باپیگیری های روانشاد موبد هرمزدیار خورشیدیان بوسیله  روانشاد ارباب فریدون زرتشتی و گرانمایه ارباب موبد مهربان زرتشتی خریداری و دراختیار انجمن زرتشتیان اصفهان قرارداده شد .

 درسال 1380 با پیگیری های شادروان کهزاد بنشاهی و انجمن وقت ، ارباب موبد مهربان زرتشتی با نوسازی این مکان و پرداخت هزینه های آن موافقت نمودند که درسال 1383 و در زمان فرنشینی مهندس آبادانی  و به یاری مهندس سیروس خسروی و انجمن زرتشتیان وقت ، ساختمان قدیمی تخریب و در 12 آبان 1385 ، ساختمان جدید بازگشایی شد .

 

 اکنون خانه زرتشتیان برای دبیرخانه انجمن ، برگزاری کلاس های دینی و آموزشی ، پذیرایی از همکیشان مسافر ، خوابگاه دانشجویان دختر و برگزاری جشن ها و مراسم ملی و میهنی مورد استفاده قرار می گیرد .

 هم چنین تنها کتابخانه زرتشتیان اصفهان که با کتاب های دهش شده ی مردمی و نماینده ی پیشین زرتشتیان ، کورش نیک نام در روز 21 خورداد 1388 گشایش یافت ، در این مکان قرار دارد .

 

 

 

برنامه با گهنبارخوانی موبدیار بهزاد نیکدین آغاز شد

 

 مجری برنامه آقای فرزین وفاداری ضمن خوش آمد گویی به باشندگان تاریخچه ای کوتاه از ساختمان خانه زرتشتیان بازگو کردند.

 

خدادا ماوندادی فرنشین انجمن زرتشتیان اصفهان تاریخچه ای از بازگشایی انجمن زرتشتیان اصفهان را بازگو کرد. و از کسانی که از ابتدا به هر نحوی به حفط و نگهداری از خانه زرتشتیان همکاری نمودند تشکر کرد.

از خانواده آسمانی که مسئولیت حفظ و نگهداری خانه زرتشتیان اصفهان را بر عهده دارند توسط آقای  هرمزدیار خادمی قدردانی به عمل آمد.

 

از آموزگاران کلاس های دینی تقدیر به عمل آمد.

 

آزیتا شهریاری، مهرناز مزدایی نژاد، کیخسرو توکلی، مهشید آتشبند، هاله کرمانی و شایان باستانی

 

  از دانش آموختگان ممتاز  و پذیرفته شدگان دانشگاه یا مراکز آموزش عالی اصفهانی از محل بودجه اختصاصی خیراندیشان شادروانان ارباب فريدون و مهربان زرتشتي  سپاسداری شد.

 

دانش آموختگان ممتاز: 

نوشین آبادانی، بردیا نمیرانیان، شهرزاد خدایی، آتوسا رئیسی، کیومرث توکلی و کیارش نمیرانیان

دانش جویان ممتاز:پژمان باوفا و البرز نیکدین

پذیرفته شدگان دانشگاه یا مراکز آموزش عالی:

نگین آبادانی، مانتره رئیسی، پریناز نمیرانیان، آبتین بهمردی، رامتین توکلی، مهشید آتشبند، شیرین ماوندادی، پریناز باستانی

 

در ادامه از افرادی که در جشن ها همکاری کردن تقدیر و تشکر شد.

سهراب رشیدی، فیروزه آتشبند، پدرام باوفا، بردیا نمیرانیان، رامین بهروزی، سحر مژگانی، فرزین وفاداری، مهرپویا توکلی، هاله کرمانی، ژیلا کرمانی و ناهید خنجری

 

آقای دکتر باستانی برای باشندگان سخنرانی کرد.

آقای هوشنگ باوفا برنامه ای شاد اجرا کردند.

در ادامه به برندگان مسابقات تخته نرد آقای کورش کرمانی و منچ خانم فریبا خدادادی تقدیر به عمل آمد.

 

در انتها با چایی و شیرینی و شام از باشندگان پدیرایی به عمل آمد.و پایان بخش برنامه ها بزم و شادی بود.

 

 

 

 

 

برای دیدن ادامه فرتورهای اصفهان کلیک کنید

 

 

 

 

 

< قبل   بعد >
 
Top!
Top!