۰۷ مهر ۱۳۹۹
 
 
رونمایی از کارت اعتباری و سیم‌کارت گردشگری PDF(فقط براي متون انگليسي) چاپ پست الكترونيكي

   سپاس‌مندی از برترین‌های گردشگری در یک سال گذشته در 30  حوزه

رونمایی از کارت اعتباری و سیم‌کارت گردشگری و سپاس‌مندی از برترین‌های گردشگری در یک سال گذشته در 30  حوزه توسط مرتضی رحمانی موحد معاون میراث فرهتگی           معاون گردشگری کشور از رونمایی کارت‌ اعتباری و سیم‌کارت گردشگری همزمان با گرامیداشت روز جهانی جهانگردی خبر داد

برج میلاد میزبان آیین گرامی‌داشت روز جهانی گردشگری در 5 مهرماه خواهد بود و در این آیین افزون بر سپاس‌مندی از برترین‌های گردشگری در یک سال گذشته از کارت‌های اعتباری و سیم‌کارت گردشگری رونمایی خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا‌ مرتضی رحمانی موحد در نشست خبری بمناسبت پاس‌داشت روز جهانی گردشگری گفت به بهانه این روز همزمان با برگزاری جشنواره مشارکت ملی گردشگری، از کارت‌های بیمه و اعتباری و سیم‌کارت گردشگری رونمایی و همچنین از برترین‌های دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری به همراه برترین‌های ملی صنعت گردشگری در بیش از 30 حوزه تقدیر خواهد شد

 

وی افزود «امیدواریم روز جهانی گردشگری امسال با توجه به برنامه‌های پیش‌بینی شده، بتواند گامی برای پیش‌برد این صنعت در اقتصاد و فرهنگی این سرزمین باشد. امسال مانند سال گذشته برنامه‌های جشنواره گردشگری در چهار زمینه عکس ، فیلم  و خاطره‌نویسی و ایده‌های نو با آرمان پیوند بیشتر با مردم پایه‌ریزی شده‌است.»

 

معاون گردشگری بیان کرد امسال جشنواره گردشگری را به پنجم مهر ماه روز جهانی گردشگری پیوند داده شده زیرا آرمان سازمان شناساندن و فرهنگ‌سازی در زمینه‌های گوناگون گردشگری و  بودن مردم در سطح ملی است.


جشنواره گردشگری در بوستان نوروز

 

با این رویکرد نمایشگاه ویژه مشارکت ملی گردشگری در چهار روز 2  تا 5 مهرماه در منطقه فرهنگی ـ گردشگری عباس‌آباد تهران «بوستان نوروز» در میدانی باز برگزار خواهد شد و در نمایشگاه آموزش‌های پایه گردشگری و معرفی فعالان‌ کانون‌های مردمی، آداب‌ اقوام و نمودارهای فرهنگی موثر در گسترش فرهنگی گردشگری به مردم ارایه داده‌خواهد شد.


رحمانی ادامه داد: «در نهایت روز پنجم مهرماه آیین گرامی‌داشت در تهران و همه استان‌های کشور با اجرای برنامه‌های گوناگون برگزار خواهد شد. در تهران این آیین در کانون همایش‌های بین‌المللی برج میلاد از ساعت 9 بامداد تا 12 نیم‌روز  است.»

 

رونمایی از طرح‌های جدید در خدمات گردشگری

 

او از رونمایی طرح‌های ویژه خدمات گردشگری گفت: «در این روز افزون بر سپاس‌مندی از برترین‌های ملی در صنعت گردشگری برای ایجاد رقابت شایسته، رونمایی‌های گوناگون از جمله رونمایی از کارت صبا بیمه‌ایران، کارت اعتباری، کارت سپه و سیم‌کارت گردشگری است. طراحی سیم‌کارت گردشگری به این دلیل بود که گردشگران از خدمات با نرخ‌های فراخور بهره‌مند شوند و کوشش شده تا برگزاری روز جهانی گردشگری گردشگران بتوانند سیم‌کارت‌ها را پش از نام‌نویسی از باجه‌های فروش دریافت کنند.»


رحمانی موحد گفت که پیش از این یکی از بانک‌های کشور، کارت اعتباری با توان تبدیل 5‌ هزار دلار به ارز داخلی طراحی شد که در فرودگاه امام خمینی (ره) در اختیار گردشگران قرار می‌گرفت.

 

نایب گردشگری سازمان میراث فرهنگی درباره ابلاغ آیین‌نامه ایجاد،‌ اصلاح‌، تکمیل‌، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری سازمان‌های گردشگری و نگرش بر کوشش‌های‌ آنها با استواری بر صنعتی شدن گردشگری و تأثیر آن بر اصناف این حوزه، گفت: «صنعت گردشگری تنها ویژه یک روز در 5 مهرماه نیست، سال‌ها پیش لقب صنعت به گردشگری داده شده است که به‌دلیل برخی از فراموشی‌ها به آن بها داده‌نشده است.

 

در جهان به گردشگری نگاه صنعتی می‌شود. ما هم در آیین‌نامه ابلاغی اصلاحاتی را ایجاد کرده‌ایم که بر صنعتی بودن گردشگری پافشاری شده‌است. فعالان گردشگری همیشه زیر چتر گردشگری تلاش می‌کنند و ما هم به کوشش آنها و سازمان موجود ارزش می‌گذاریم.»

 

 

< قبل   بعد >
 
Top!
Top!