۰۷ مهر ۱۳۹۹
 
 
آيين همازوري و سپاس از انديشه‌هاي تاثيرگذار زرتشتی PDF(فقط براي متون انگليسي) چاپ پست الكترونيكي

همه مي‌توانند در هازمان(:جامعه‌ي) خودشان تاثيرگذار باشند  آيين همازوري و سپاس از انديشه‌هاي تاثيرگذار زرتشتی - فرتور از خسرو پرخیده 

  فرحناز سپهري - گروه پويندگان به سوي اشا، «آيين همازوري و سپاس از انديشه‌هاي تاثيرگذار» را آدينه ٦ اسفندماه در جشنگاه خسروي و تالار ايرج، برگزار كردند.

در بخشي از اين برنامه كه در تالار ايرج برپابود، فيلمي كه دربرگيرنده  دهش‌ها وتاثيرگذاري ارباب كيخسرو شاهرخ و دخترش، فرنگيس شاهرخ، اردشير يگانگي و اسفنديار يگانگي بود، به نمايش درآمد.

كارگاه كودك، قصه‌گويي براي كودكان و اجراي موسيقي، بخش‌هاي ديگري از اين برنامه بود.

در بخش ديگري نيز، پرتره‌اي از ارباب كيخسرو شاهرخ، از سوي يكي از هنرمندان كشيده مي‌شد.

درپايان باشندگان با شمع هايي روشن كه از سوي برگزاركنندگان به آنها داده شد گردهم جمع شدند و  موبد مهراب وحيدي، بندهايي از گاتها را سرايش كرد، سپس هرمز خسروياني يكي از افراد گروه پويندگان به سوي اشا در مورد فلسفه شمع‌ها سخن گفت و افزود: «هريك از ما بايد همچون شمع بتوانيم با دهش خود براطرافيانمان، اثر داشته‌باشيم، هرچند كه اين اثرگذاري ناچيز باشد.»

تموچين شاهرخ، فرزند منوچهرشاهرخ  و نوه‌ي ارباب كيخسرو، در مورد اينكه چگونه پدربزرگش آرامگاه فردوسي را ساخته، سخناني را بازگو كرد.

كامبيز يگانگي، فرزند فرنگيس شاهرخ و نوه‌ي ارباب كيخسرو نيز تاكيد كرد:‌ «همه مي‌توانند در هازمان(:جامعه‌ي) خودشان تاثيرگذار باشند و هركدام از شما مي‌توانيد ارباب كيخسرو باشيد.»

او رو به جوان‌ها گفت: «شما بايد تاثيرگذار باشيد و خودتان حركت كنيد.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرتورها از خسرو پرخیده است.

 

 

برای دیدن ادامه فرتورها کلیک کنید

 

 

 

 

 

< قبل   بعد >
 
Top!
Top!