۱۱ فروردين ۱۳۹۹
 
 
نتايج جلسه معارفه نامزدهاي انتخاباتي در يزد PDF(فقط براي متون انگليسي) چاپ پست الكترونيكي

گردهمایی زرتشتیان یزد با نامزدهای انتخاباتی هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی . معرفي نامزدها در يزد

  

بهروز نعيم آبادي - پسین روز شنبه 18 اسفند 1386 تالار بزرگ چمی یزد میزبان نامزدهای انتخاباتی زرتشتیان و بیش از 200 نفر از همکیشان زرتشتی در یزد بود. برنامه ها با سخنان رئیس انجمن زرتشتیان یزد آقای سهراب فیروزفر شروع شد .

 

 

 در ادامه از آقای دکتر اسفندیار اختیاری به عنوان یکی از نامزدهای انتخاباتی مجلس دعوت به عمل آمد . تمدن كهن - انديشه هاي نو - آينده روشن شعار ایشان و در ابتدای سخنانشان از آقای کوروش نیکنام نماینده فعلی زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی تشکر کردند و به طور مختصر خود را معرفی نمودند . شروع ورزش بسکتبال در سال 57 ، شرکت در کلاس دینی بعد از سال 60 ، عضو گاتهاپویان یزد در سال 62 و 10 سال دبیری کانون دانشجویان زرتشتی از سال 63 تا 72 را می توان از فعالیت های ایشان نام برد .دكتر اسفنديار اختياري نامزد مجلس هشتم

از دیگر فعالیت های ایشان تشکیل اولین اردو بعد از جنگ و طراح پردیس دانش مارکار به شمار می رود . همچنین دکتر اختیاری به افتتاح سخت افزار پردیس مارکار در روز 6 فروردین سال جاری اشاره نمودند و به این نکته تاکید کردند : (کسی که قانونگذار است باید قانون مدار هم باشد تمام مشکلات باید با اندیشه و همت حل شود . و اهدافي كه  ايشان باور دارند و بدان پايبندند :

۱-  ايجاد هماهنگي بين انجمن ها و نهادهاي زرتشتي و كارگروهي

۲- خوش فكري و نو آوري نسل جوان جامعه و تركيب با تجربه بزرگان

۳- استفاده از گرو ه هاي متخصص جهت رفع مشكلات و .......

سپس آقای فیروزفر با ایراد سخنانی کوتاه از آقای سرهنگ دکتر رستم خسرویانی یکی دیگر از نامزدهای انتخاباتی مجلس هشتم دعوت نمودند

آقای سرهنگ دکتر رستم خسرویانی در ابتدا از هئیت مدیره و نمایندگان قبلی مجلس و همچنین از آقای کوروش نیکنام تشکر نمودند و جای ایشان را در این نشست خالی ابراز کردند . سپس شروع به معرفی خود و در ادامه سخنانشان خاطره ای از جنگ و جبهه تعریف نمودند . از فعالیت های ایشان می توان به ریاست 600 تختخوابی بیمارستان فیروزگر ، رئیس کمیسیون روابط عمومی و بهداشت ، نایب رئیس انجمن تهران ، برگزاری سه همایش پزشکی و پیراپزشکی در ایران و افتتاح سرای سالمندان اشاره نمود . عنوان پزشک نمونه سال 1382 در سطح نیروی هوایی در ایران از افتخارات ایشان می باشد . از دیگر فعالیت های ایشان برگزاری همایش جوانان و اشتغال به کمک دوستان ، دیدار با نخبگان و زحمتکشان جامعه زرتشتیان از جمله دکتر شهریاری ، توران بهرامی و بهرام خسرویانی در قصر فیروزه و رایگان بستری کردن بیماران در بیمارستان فیروزگر تهران و بازگشایی و تجهیز درمانگاه یگانگی که حدود 8 سال پلمپ بوده است می باشد . اما اهداف ایشان در صورت نماینده شدن در مجلس:

 دكتر رستم خسروياني نامزد مجلس هشتم۱- تحکیم احکام سازمان زرتشتی

۲ - بيمه همگاني

۳- حفظ و ارزش گذاشتن به آيينها و سنتها و اماكن زرتشتي

۴-رسيدگي به جوانان جامعه و.......... 

و ایشان در پایان سخنانشان به این نکته تاکید کردند : ( فرد مهم نیست جامعه مهم است) .

در ادامه ی این نشست آقای فیروزفر از آقای مهندس افلاطون ضیافت به عنوان آخرین نامزد انتخاباتی در مجلس هشتم دعوت نمودند . آقای افلاطون ضیافت در ابتدای سخنانشان برای آقای بزرگ چمی بنیانگذار سالن آرزوی طول عمر کردند و در ادامه پرداخت یک میلیون تومان بابت تریبون این سالن را وعده دادند و به روان جانباختگان زرتشتی و ایران و بزرگان زرتشتی درود فرستادند و همچنین از نمایندگان پیشین مجلس تشکر نمودند . سپس ایشان به معرفی خود پرداختند و گفتند در صورت نماینده شدن از نظرات نمایندگان و مسئولین پیشین برای پیشبرد جامعه زرتشتی استفاده خواهند کرد .مهندس افلاطون ضيافت نامزد مجلس هشتم آقای مهندس ضیافت در ادامه با بیان 28 سال سابقه کار اجتماعی محوریت برنامه کاری خود را چنین عنوان کرد :

 ۱- حل و فصل مسئله مهاجرت

 ۲-حل و فصل مسئله اشتغال زایی

 ۳-قرار دادن مسئله جوانان در درجه اول و .....

و در پایان سخنانشان آرزوی موفقیت و پایداری برای جامعه زرتشتی نمودند .

بعد از پایان یافتن معرفی نامزدها ، هر یک از نامزدها به پرسش های همکیشان پاسخ دادند .

در حاشیه این نشست :

  1. اعلام علت رد صلاحیت آقای کوروش نیکنام در پیام کنکاش هفته ی آینده
  2. پرسش یکی از همکیشان در مورد تارنمای خبری برساد
  3. اشاره یکی از همکیشان به ادامه فعالیت دکتر اختیاری در دانشگاه با توجه به سوابقی که دارند .
  4. گرم بودن هوای سالن بر خلاف انتظار دیگران و نبودن صندلی خالی در سالن
  5. پرسش یکی از حاضرین درباره سخنرانی آقای دکتر اختیاری در حضور رهبر
  6. پرسیدن مکرر شماره تلفن نامزدها توسط حاضرین در سالن
< قبل   بعد >
 
Top!
Top!